Stowmarket Striders
Running Club

Race Results

Club Championships 2009
Wednesday, September 30, 2009 - 09:45
Runner NameTime
Club Championships 2009
00:00:00
Stowmarket Half Marathon 2010
Sunday, March 28, 2010 - 09:30
Runner NameTime
Stowmarket Half Marathon 2010
00:00:00
Scenic 7 2010
Sunday, November 7, 2010 - 09:45
Runner NameTime
Scenic 7 2010
00:00:00
Stowmarket Half Marathon 2011
Sunday, March 27, 2011 - 09:15
Runner NameTime
Stowmarket Half Marathon 2011
00:00:00
Stowmarket Half Marathon - Juniors 2011
Sunday, March 27, 2011 - 09:30
Runner NameTime
Half Marathon Junior results 2011
00:00:00
Club Championships 2011
Friday, September 30, 2011 - 09:45
Runner NameTime
Club Championships 2011
00:00:00
Suffolk County XC Championships 2012
Sunday, January 8, 2012 - 09:30
Runner NameTime
Suffolk County XC Championships 2012
00:00:00
Stowmarket Half Marathon 2012
Sunday, March 25, 2012 - 09:30
Runner NameTime
Stowmarket Half Marathon 2012
00:00:00
Stowmarket Half Marathon - Juniors 2012
Sunday, March 25, 2012 - 09:30
Runner NameTime
Stowmarket Half Marathon - Juniors 2012
00:00:00
Suffolk XC Winter League 2011/12 Full Results
Saturday, March 31, 2012 - 09:30
Runner NameTime
Suffolk XC Winter League 2011/12 Full Results
00:00:00
Stowmarket Friday 5 2012
Friday, June 8, 2012 - 09:30
Runner NameTime
Stowmarket Friday 5 2012
00:00:00
Suffolk XC Winter League 2012/13 Full Results
Sunday, March 31, 2013 - 09:15
Runner NameTime
Full results
00:00:00
Suffolk XC Winter League 2012/13 Team Results
Sunday, March 31, 2013 - 09:15
Runner NameTime
Team results
00:00:00
Suffolk XC Winter League 2012/13 Junior Results
Sunday, March 31, 2013 - 09:15
Runner NameTime
Junior results
00:00:00
Suffolk XC Winter League 2013/14 Full Results
Monday, March 31, 2014 - 09:00
Runner NameTime
Full Seniors results
00:00:00
Suffolk XC Winter League 2013/14 Full Results - Juniors
Monday, March 31, 2014 - 09:00
Runner NameTime
Winter XC Junior results
00:00:00
Suffolk XC Winter League 2013/14 Team Results
Monday, March 31, 2014 - 09:00
Runner NameTime
Team Results
00:00:00
Suffolk XC Winter League 2013/14 Bungay
Monday, March 31, 2014 - 09:00
Runner NameTime
Bungay Results
00:00:00
Suffolk XC Winter League 2013/14 Bury
Monday, March 31, 2014 - 09:00
Runner NameTime
Bury Results
00:00:00
Suffolk XC Winter League 2013/14 Framlingham
Monday, March 31, 2014 - 09:15
Runner NameTime
Framlingham Results
00:00:00
Suffolk XC Winter League 2013/14 Stowmarket
Monday, March 31, 2014 - 09:15
Runner NameTime
Stowmarket Results
00:00:00
Suffolk XC Winter League 2013/14 Woodbridge
Monday, March 31, 2014 - 09:15
Runner NameTime
Woodbridge Results
00:00:00
Suffolk XC Winter League 2013/14 Stowmarket Individual Results
Monday, March 31, 2014 - 09:15
Runner NameTime
Series winners
00:00:00
Stowmarket Friday 5 2014
Friday, June 13, 2014 - 09:15
Runner NameTime
2014 Friday 5
00:00:00
Hadleigh 5 - GP
Sunday, November 23, 2014 - 11:00
Runner NamePositionTimeAge CategoryPosition In Age Category
James Hayward
16
00:34:08
M Senior
9
John Squirrell
22
00:35:40
M60
1
Martin Little
29
00:37:02
M45
3
David Barton
40
00:38:22
M50
4
Catherine Abbott
52
00:42:00
F40
1
Grayhame Fish
59
00:45:04
M65
2
Anne Fish
67
00:46:09
F65
1
Suffolk County Cross Country Championships 2015
Sunday, January 4, 2015 - 11:00
Runner NamePositionTimeAge CategoryPosition In Age Category
Dale Mandell
24
00:51:13
M Senior
17
Mark Hayward
32
00:51:20
M Senior
24
Nick Hammond
35
00:51:51
M40
11
Martin Wilson
36
00:52:00
M Senior
25
Scott Williams
39
00:52:23
M Senior
27
Steve Hughes
43
00:52:57
M50
3
Jason Allard
46
00:53:16
M40
13
Chris Seymour
48
00:53:32
M40
14
Tim Larke
55
00:54:14
M40
16
Marcos Lemos
62
00:51:26
M Senior
36
Chris Starmer
67
00:56:06
M50
9
Nicholas Barton
70
00:56:26
M Senior
38
Gareth Southgate
77
00:57:15
M40
24
James Hayward
89
00:58:26
M Senior
44
Philip Green
90
00:58:41
M Senior
45
Shaun Jones
91
00:59:03
M Senior
46
Andrew Collett
101
01:00:51
M Senior
48
Lee Goddard
110
01:02:05
M40
37
Matthew Everleigh
111
01:02:49
M Senior
51
Philip Beer
112
01:03:46
M40
38
Steve Gray
122
01:06:03
M50
26
Ron Ames
124
01:06:28
M60
5
Peter Woods
125
01:06:31
M Senior
53
Tamara Jordan
3
00:31:58
F Senior
2
Laura Hicks
17
00:38:48
F Senior
10
Mary Narey
23
00:39:57
F40
7
Louise Goddard
24
00:40:18
F40
8
Dianne Hughes
31
00:42:15
F50
3
Julia Baldwin
34
00:43:23
F40
12
Sue Garrod
44
00:44:40
F50
5
Sandra Mayhew
48
00:45:43
F50
7
Emma Yarrow
52
00:46:19
F40
19
Ellen Boughton
57
00:47:22
F40
24
George Cain U13
34
00:14:45
M Junior
34
Connor Yarrow U13
36
00:15:10
M Junior
36
Mia Walters U13
35
00:17:57
F Junior
35
Shellie Chettle U13
39
00:22:08
F Junior
39
Jake Hayward U11
12
00:08:01
M Junior
12
Blythe Goodman U11
11
00:09:06
F Junior
11
Isabella Porch U11
15
00:09:52
F Junior
15
Sophie Ling U11
18
00:10:37
F Junior
18
Evie Styles U11
19
00:10:37
F Junior
19
Tarpley 10 (Grand Prix Series)
Sunday, February 22, 2015 - 11:00
Runner NamePositionTimeAge CategoryPosition In Age Category
Samuel Burdett
24
01:02:54
M Senior
1
Jason Allard
31
01:05:17
M40
7
Philip Green
34
01:05:52
M Senior
16
Tamara Jordan
35
01:05:55
F35
1
Jason Walker
40
01:06:42
M40
10
Shaun Jones
60
01:09:44
M Senior
26
Matthew Eveleigh
80
01:12:37
M Senior
33
Tim Watson
83
01:13:11
M45
13
Matt Tomkins
86
01:13:54
M Senior
35
Martin Little
89
01:14:09
M45
14
Laura Hicks
90
01:14:15
F Senior
6
Haley Suttle
93
01:14:25
F50
1
Jo Stephenson
122
01:17:44
F45
2
Steve McNamara
127
01:18:59
M40
17
Andrew Collett
131
01:19:45
M Senior
50
Richard Leeder
136
01:20:51
M Senior
51
Catherine Abbott
166
01:23:09
F40
7
Julia Baldwin
172
01:24:02
F45
4
Tony Burdett
174
01:24:16
M50
17
Sue Garrod
192
01:25:37
F50
6
James Mackay
206
01:26:24
M45
26
Emma Yarrow
214
01:27:11
F40
11
Wendy Hughes
216
01:27:19
F55
1
Helen Cain
226
01:28:56
F40
12
Angela Whiting
269
01:35:25
F50
11
Tracey Rose
290
01:37:56
F45
13
Angela Burdett
339
01:51:36
F45
23
Tarpley 20 (Grand Prix Series)
Sunday, February 22, 2015 - 11:00
Runner NamePositionTimeAge CategoryPosition In Age Category
Tim Larke
34
02:14:51
M40
6
Stephen Pretty
120
02:37:28
M55
6
Peter Woods
151
02:41:06
M Senior
56
Claire Parkins
218
02:54:01
F40
12
Mark Skoulding
219
02:54:01
M40
35
Joe Naughton
287
03:17:36
M50
33
Philip Beer
294
03:19:48
M50
34
Kate Beer
295
03:19:48
F45
17
Liz Beighton
324
03:36:56
F40
22
Keith Borrett
325
03:36:56
M60
5
Stowmarket Half Marathon (County Championships Series)
Sunday, March 22, 2015 - 11:00
Runner NamePositionTimeAge Category
Tim Larke
12
01:22:33
M40
Jason Allard
15
01:23:20
M40
Damian Hinchcliffe
20
01:24:32
M Senior
Samuel Burdett
24
01:25:39
M Senior
Terry Bennington
44
01:29:10
M Senior
Stephen Brook
57
01:31:51
M40
Peter Woods
74
01:31:57
M Senior
Michael Brown
87
01:35:38
M40
Haley Suttle
106
01:38:00
F50
Paul Wildman
114
01:38:41
M Senior
Alex Hobbs
121
01:39:27
Laura Hicks
137
01:41:00
F Senior
Jo Stephenson
142
01:41:24
F45
Megan Smart
169
01:44:41
F Senior
Glenn Proctor
175
01:45:13
M Senior
Mark Skoulding
197
01:47:19
M40
Joe Naughton
247
01:53:24
M50
Don Beatty
258
01:51:50
M60
Helen Beatty
259
01:51:50
F35
Matt Tomkins
264
01:56:11
M Senior
Sam Metcalfe
265
01:56:12
F Senior
Andrew Collett
266
01:56:13
M Senior
Liz Beighton
268
01:56:16
F40
Philip Beer
293
02:00:41
M50
Harry Smtih
295
02:00:51
M50
Marielouise Miller
319
02:04:25
F45
Keith Borrett
322
02:05:12
M60
Jen Devaney
328
02:05:59
F35
Angela Whiting
329
02:06:09
F50
Susan Bloomfield
368
02:21:28
F45
Stuart Hunter
381
20:28:31
M45
Paula Cobbold
382
02:28:32
F45
Susan Hodges
383
02:28:45
F60
Lesley Buckle
390
02:34:44
F60
Woodbridge 10k (Grand Prix Series)
Sunday, May 17, 2015 - 11:00
Runner NamePositionTimeAge CategoryPosition In Age Category
Samuel Burdett
17
00:38:13
M Senior
8
Tim Larke
23
00:38:48
M40
4
Laura Hicks
102
00:43:41
F Senior
3
Glenn Proctor
240
00:48:59
M40
35
Catherine Abbott
256
00:49:34
F40
5
Gemma Porch
292
00:50:33
F Senior
22
Ian Stockley
298
00:50:43
M45
47
Anna Smith
320
00:51:29
F40
10
Les Basham
324
00:51:43
M65
1
Tony Burdett
350
00:52:26
M50
33
Liz Beighton
378
00:53:56
F40
15
Kate Beer
404
00:54:35
F45
13
Philip Beer
405
00:54:35
M50
38
Andy Wright
430
00:55:49
M45
59
Keith Borrett
459
00:57:20
M60
12
Alison Leech
579
01:03:57
F40
36
Ipswich Friday 5 (County Championship Series)
Friday, May 29, 2015 - 19:30
Runner NameTime
Full Results
00:00:00
5K Track Challenge – JAFFA, Striders, Pacers - Race 1
Monday, June 1, 2015 - 19:30
Runner NameTime
All Results
00:00:00
Kirton Friday 5
Friday, June 5, 2015 - 19:30
Runner NameTime
Full results
00:00:00
Stowmarket Friday 5 - Fun Run
Friday, June 19, 2015 - 19:00
Runner NameTime
Junior results
00:00:00
Stowmarket Friday 5 (Grand Prix Series)
Friday, June 19, 2015 - 19:30
Runner NameTime
Friday 5 Stowmarket Results
00:00:00
Great Bentley Friday 5
Friday, July 3, 2015 - 19:30
Runner NameTime
All results
00:00:00
Friday 5 Series Results - Individual
Friday, July 3, 2015 - 22:30
Runner NameTime
Full Results
00:00:00
Friday 5 Series Results - Team
Friday, July 3, 2015 - 22:30
Runner NameTime
Full Results
00:00:00
Ekiden Relay Team Results (unofficial)
Sunday, July 12, 2015 - 09:00
Runner NameTime
Unofficial Team results
00:00:00
Club Championships at Race 5
Tuesday, August 25, 2015 - 19:30
Runner NameTime
Club Champs at end of Race 5
00:00:00
Golden Mile
Saturday, September 5, 2015 - 14:00
Runner NameTime
Golden Mile results
00:00:00
Framlingham 10K 2015 (Grand Prix Series)
Sunday, September 6, 2015 - 11:00
Runner NamePositionTimeAge Category
Nick Palmer
13
00:37:21
M40
Samuel Burdett
35
00:41:03
M Senior
Stephen Pretty
64
00:41:18
M55
Martin Little
65
00:41:24
M45
Steve Mcnamara
85
00:45:52
M40
Gemma Porch
94
00:46:47
F Senior
Catherine Belsom
110
00:47:48
F40
Philip Beer
111
00:47:52
M50
Nick Hammond
113
00:47:57
M40
Ron Ames
130
00:49:10
M65
Melody-Anne Neville
133
00:49:20
F45
Angela Brinkley
162
00:51:47
F50
Kate Beer
168
00:52:34
F45
Ian Stockley
172
00:53:19
M45
Sandra Mayhew
177
00:53:27
F50
Grayhame Fish
185
00:51:21
M65
Wendy Hughes
202
00:57:29
F55
Anne Fish
215
00:58:57
F65
Terry Hunter
223
01:02:35
M60
Alison Leech
229
01:01:42
F45
Claire Jay
254
01:05:47
F50
5K Track Challenge – JAFFA, Striders, Pacers - Race 2
Monday, September 14, 2015 - 19:00
Runner NameTime
Striders Results
00:00:00
Club 5k Summer Time Trials - 6.30pm Session
Tuesday, September 15, 2015 - 18:30
Runner NameTime
Club 5k Summer Time Trials - Mixed participants
00:00:00
Ipswich Half Marathon 2015
Sunday, September 20, 2015 - 10:30
Runner NamePositionTime
Nick Palmer
15
01:23:54
Mark Hayward
26
01:28:13
Philip Green
92
01:36:46
Stephen Pretty
191
01:43:16
Gemma Porch
289
01:48:46
Catherine Belsom
375
01:52:41
Peter Reach
378
01:52:46
Joe Naughton
406
01:53:32
Terry Bennington
453
01:51:18
Kate Beer
607
02:01:45
Philip Beer
608
02:01:45
Ian Stockley
643
02:03:23
Les Basham
742
02:07:19
Richard Fellingham
743
02:07:23
Tina Belsom
768
02:08:23
Laura Woods
775
02:08:36
Karen Hinton
1 246
02:41:19
Coastal 10 (County Championship Series)
Sunday, September 27, 2015 - 11:00
Runner NameTime
Striders Results - click link
00:00:00
Thurlow 10 (Grand Prix Series)
Sunday, October 18, 2015 - 11:00
Runner NameTime
Click for all results
00:00:00
Thurlow 5 (Grand Prix Series)
Sunday, October 18, 2015 - 11:15
Runner NameTime
Click for all results
00:00:00
Scenic 7 2015
Sunday, November 8, 2015 - 09:30
Runner NameTime
Full results
00:00:00
Turkey Trot (Grand Prix Series)
Sunday, December 13, 2015 - 11:15
Runner NameTime
Click for all results
00:00:00
SCAA Grand Prix Series - Individual Results - Final
Thursday, December 24, 2015 - 13:00
Runner NameTime
Series Results
00:00:00
Suffolk Cross County Championships 2016
Sunday, January 10, 2016 - 11:00
Runner NamePositionTimeAge CategoryPosition In Age Category
Nick Palmer
15
00:46:55
M40
Scott Williams
32
00:49:37
M Senior
Mark Hayward
40
00:50:37
M Senior
Steven Hughes
41
00:50:41
M50
Richie Parkins
45
00:51:10
M40
Christopher Starmer
52
00:51:40
M50
Chris Miles
56
00:52:17
M Senior
Jason Allard
61
00:53:39
M40
James Hayward
71
00:54:52
M Senior
Nick Stephens
82
00:56:12
M50
Richard Leeder
96
00:57:50
M Senior
Philip Beer
109
01:00:48
M50
Daniel Selfe
116
01:01:37
M40
Adam Fish
126
01:04:55
M Senior
Richard Fellingham
129
01:06:00
M60
Steve Gray
135
01:07:14
M50
Don Beatty
136
01:07:40
M60
David Daniels
145
01:16:39
M50
Iain Hunter
146
01:16:46
M50
Craig Hawkins
149
01:20:40
M Senior
Terry Hunter
150
01:21:02
M60
Tamara Jordan
5
00:33:30
F Senior
Gemma Porch
29
00:38:59
F Senior
Dianne Hughes
34
00:40:10
F50
Julia Baldwin
36
00:40:21
F40
Helen Wing
37
00:40:58
F40
Kate Cooper
45
00:43:15
F Senior
Kate Beer
48
00:43:51
F40
Deirdra Keating
49
00:44:00
F40
Anna Smith
55
00:45:09
F40
Jo Stephenson
56
00:45:26
F50
Wendy Hughes
66
00:50:29
F50
Sandra Mayhew
67
00:50:29
F50
Kendra Hammond
70
00:52:13
F Senior
Arabella Lewendon
71
00:52:15
F50
Alex Harrison U17
6
00:26:21
M Junior
6
Harry Tilbrook U15
19
00:17:22
M Junior
19
Connor Yarrow U13
33
00:16:23
M Junior
33
Josephine Beer U11
7
00:10:50
F Junior
7
Isabella Porch U11
10
00:11:35
F Junior
10
Hannah Harrison U15
15
00:20:14
F Junior
15
Scarlett Angove U15
22
00:23:58
F Junior
22
Tokyo Marathon
Sunday, February 28, 2016 - 10:00
Runner NameTimeAge Category
Frank Moggan
04:20:38
M65
Stowmarket Half Marathon 2016 (GP Series)
Sunday, March 20, 2016 - 11:00
Runner NameTime
Results
00:00:00
Paris Marathon 2016
Sunday, April 3, 2016 - 09:45
Runner NamePositionTimeAge Category
Susan Bloomfield
27 225
04:36:22
F Senior
Debbie McDowall
34 239
05:01:52
F Senior
Andrea Friend
36 158
05:12:42
F Senior
Laura Arfi
36 164
05:12:44
F Senior
Frances Saville
41 184
06:13:31
F Senior
Alex Smith
15 121
04:01:43
M Senior
Don Beatty
22 843
04:23:27
M Senior
Greater Manchester Marathon 2016
Sunday, April 10, 2016 - 10:00
Runner NamePositionTimeAge CategoryPosition In Age Category
Tim Larke
171
02:53:53
M40
29
Steve Pretty
2 005
03:33:13
M55
37
Matthew Everleigh
2 927
03:45:18
M Senior
531
Dean Hearn
3 699
03:54:18
M45
478
Matt Tomkins
3 905
03:56:16
M Senior
681
Tony Burdett
7 579
04:49:39
M50
465
Emma Attwood
2 240
03:37:01
F Senior
88
Charlotte Durrant
3 014
03:46:20
F Senior
80
Angela Brinkley
4 922
04:08:48
F55
14
Sandra Mayhew
6 703
04:34:26
F50
107
Sam Metcalfe
6 713
04:34:50
F Senior
625
Bungay Half Marathon (GP Series)
Sunday, April 17, 2016 - 09:00
Runner NamePositionTimeAge CategoryPosition In Age Category
Alex Hobbs
14
01:39:47
M Senior
14
Richard Leeder
2
01:34:06
M40
2
RIchard Fellingham
1
01:52:35
M65
1
Brighton Marathon 2016
Sunday, April 17, 2016 - 09:15
Runner NamePositionTimeAge Category
Nathan Morley
2 122
03:52:50
M Senior
Philip Beer
2 583
03:58:34
M50
Glenn Proctor
3 383
04:12:53
M40
Iain Hunter
5 585
05:01:37
M55
Adrian Cole
5 633
05:03:19
M50
Kate Beer
533
03:58:34
F45
Melody-Anne Neville
875
04:11:46
F45
Claire Bailie
1 045
04:17:07
F40
Anna Smith
1 284
04:24:35
F40
Kerry Elmer
1 357
04:26:30
F35
Susan Bloomfield
1 362
04:26:45
F45
Angela Whiting
2 565
05:01:37
F50
Virgin London Marathon 2016
Sunday, April 24, 2016 - 10:00
Runner NamePositionTimeAge CategoryPosition In Age Category
Chris Seymour
2 678
03:05:47
M45
352
Steve Hughes
3 258
03:10:19
M50
230
Vicky Moseley
5 164
03:23:02
F40
122
Scott Williams
6 684
03:30:36
M Senior
2 715
Dianne Hughes
9 973
03:45:49
F50
147
Jason Allard
12 118
03:53:47
M40
1 888
David Barton
13 224
03:57:15
M55
376
Catherine Belsom
14 186
03:59:43
F40
630
Andy Collett
14 465
04:00:40
M Senior
5 482
Frank Moggan
19 141
04:19:22
M65
110
Alistair Moseley
21 924
04:29:57
M45
2 280
Wendy Hughes
27 584
04:53:31
F55
217
Joe Naughton
32 048
05:18:28
M50
2 059
Framlingham Friday 5
Friday, May 27, 2016 - 19:30
Runner NameTime
Full Results
00:00:00
Kirton Friday 5
Friday, June 3, 2016 - 19:30
Runner NameTime
All Runners
00:00:00
Striders, JAFFAS, Pacers Track Challenge - Fixture 1
Monday, June 6, 2016 - 19:30
Runner NameTime
Results
00:00:00
Stowmarket Friday 5
Friday, June 10, 2016 - 19:30
Runner NameTime
All Runners
00:00:00
Bury Friday 5
Friday, June 24, 2016 - 17:30
Runner NameTime
Results
00:00:00
Great Bentley Friday 5
Friday, July 1, 2016 - 19:30
Runner NameTime
Results
00:00:00
Newmarket 10K (GP)
Sunday, July 3, 2016 - 11:00
Runner NameTime
Results
00:00:00
Twilight 10K (GP & Striders GP)
Friday, August 5, 2016 - 19:30
Runner NameTime
Results
00:00:00
Twilight 5K (GP & Striders GP)
Friday, August 5, 2016 - 19:30
Runner NameTime
Results
00:00:00
Club Championships at Race 5
Tuesday, August 30, 2016 - 19:30
Runner NameTime
Club Championships
00:00:00
Framlingham 10K (CC Series)
Sunday, September 4, 2016 - 11:00
Runner NameTime
Results
00:00:00
Track Challenge 2016 - BSE Junior
Monday, September 5, 2016 - 18:00
Runner NameTime
Results
00:00:00
Track Challenge 2016 - BSE Senior
Monday, September 5, 2016 - 19:45
Runner NameTime
Results
00:00:00
Golden Mile
Saturday, September 10, 2016 - 14:00
Runner NameTime
Results
00:00:00
Coastal 10 (GP Series)
Sunday, September 25, 2016 - 10:00
Runner NameTime
Results
00:00:00
Junior XC Team Relay - Bourne Park
Sunday, October 16, 2016 - 10:30
Runner NameTime
Results
00:00:00
Saxon 5
Sunday, October 16, 2016 - 11:00
Runner NameTime
Results
00:00:00
Framlingham XC - Junior Fun Run U11
Sunday, October 30, 2016 - 10:30
Runner NameTime
Results
00:00:00
Scenic 7
Sunday, November 13, 2016 - 09:30
Runner NameTime
Full Results
00:00:00
Hadleigh 10 (GP Series)
Sunday, November 20, 2016 - 11:00
Runner NameTime
Results
00:00:00
Hadleigh 5 (GP Series)
Sunday, November 20, 2016 - 11:00
Runner NameTime
Results
00:00:00
SCAA Grand Prix Series 2016 – Individual Final Results
Saturday, December 31, 2016 - 12:00
Runner NameTime
All Results
00:00:00
Suffolk XC Championships – Heveningham Hall
Sunday, January 8, 2017 - 11:00
Runner NameTime
All Results
00:00:00
Tarpley 10 (GP Series)
Sunday, February 26, 2017 - 11:00
Runner NameTime
Full Results
00:00:00
Tarpley 20 (GP Series)
Sunday, February 26, 2017 - 11:00
Runner NameTime
Full Results
00:00:00
Stowmarket Half Marathon 2017
Sunday, March 19, 2017 - 11:00
Runner NameTime
All Results
00:00:00
Suffolk Winter League XC Final Individual Results 2016-17
Sunday, March 26, 2017 - 12:00
Runner NameTime
All Results
00:00:00
Striders Grand Prix 2016/17 Final Results
Friday, March 31, 2017 - 17:00
Runner NameTime
Full Results
00:00:00
Sudbury 5 (Suffolk GP)
Friday, April 14, 2017 - 10:15
Runner NameTime
Results
00:00:00
Alton Water Fun Run 2K
Sunday, May 7, 2017 - 09:00
Runner NameTime
All Results
00:00:00
Alton Water Run 5K (Striders GP)
Sunday, May 7, 2017 - 09:45
Runner NameTime
All Results
00:00:00
Alton Water Run 10K (Striders GP)
Sunday, May 7, 2017 - 10:30
Runner NameTime
All Results
00:00:00
Woodbridge 10K
Sunday, May 14, 2017 - 12:00
Runner NameTime
All Results
00:00:00
5K Track Challenge – Leg 1, Ipswich (Striders GP)
Monday, May 22, 2017 - 18:30
Runner NameTime
All Results
00:00:00
Kirton Friday 5 (Striders GP)
Friday, June 2, 2017 - 19:30
Runner NameTime
All runners
00:00:00
Stowmarket Friday 5 Junior Races
Friday, June 9, 2017 - 19:00
Runner NameTime
Results
00:00:00
Stowmarket Friday 5
Friday, June 9, 2017 - 19:30
Runner NameTime
All Results
00:00:00
Framlingham Friday 5 (CC)
Friday, June 16, 2017 - 19:30
Runner NameTime
Results
00:00:00
Bury Friday 5 (Suffolk GP)
Friday, June 23, 2017 - 19:30
Runner NameTime
Results
00:00:00
Club Championships 2017 after race 3
Tuesday, June 27, 2017 - 19:30
Runner NameTime
Results
00:00:00
Friday 5 – Great Bentley 2017
Friday, July 7, 2017 - 19:30
Runner NameTime
All Runners
00:00:00
Ekiden Relay 2017 – Striders Juniors Individual Results
Sunday, July 16, 2017 - 09:30
Runner NameTime
All Results
00:00:00
Ekiden Relay 2017 – Striders Junior Team Results
Sunday, July 16, 2017 - 09:30
Runner NameTime
All Runners
00:00:00
Ekiden Relay 2017 – All Results
Sunday, July 16, 2017 - 10:30
Runner NameTime
All Results
00:00:00
Ekiden Relay 2017 – Striders Senior Individual Results
Sunday, July 16, 2017 - 10:30
Runner NameTime
All Runners
00:00:00
Ekiden Relay 2017 – Striders Senior Team Times
Sunday, July 16, 2017 - 10:30
Runner NameTime
All Runners
00:00:00
Ipswich Twilight 5K – 2017
Friday, August 18, 2017 - 19:00
Runner NameTime
All runners
00:00:00
Ipswich Twilight 10K – 2017
Friday, August 18, 2017 - 19:30
Runner NameTime
All runners
00:00:00
Coastal 10
Saturday, September 23, 2017 - 11:00
Runner NameTime
Results
00:00:00
Scenic 7
Sunday, November 12, 2017 - 09:30
Runner NameTime
Results
00:00:00